Jak urządzić salon w bloku – Porady i inspiracje dotyczące aranżacji salonu w mieszkaniu w bloku

Salon to miejsce, które powinno być nie tylko funkcjonalne, ale równie�� estetyczne. W mieszkaniach w bloku zazwyczaj mamy mniej miejsca, dlatego warto przemyśleć, jak urządzić pokój dzienny, aby wszystko się dobrze komponowało i nie zabrakło miejsca na ruch.

1. Zaprojektuj plan

Przed przystąpieniem do urządzania salonu warto zaplanować całość. Wymierz meble, drzwi, okna, aby mieć pojęcie, jakie ograniczenia ma nasza przestrzeń. Możemy skorzystać z aplikacji, które pomagają nam stworzyć wirtualny projekt, dzięki czemu będziemy wiedzieli, jakie meble nam się zmieszczą, a jakie będą zbyt duże.

2. Wybierz styl

Kolejnym etapem powinno być wybranie stylu wystroju – czy to będzie nowoczesne, klasyczne, rustykalne czy industrialne – to już zależy od naszych preferencji i gustu. Warto jednak, aby styl salonu nawiązywał do reszty mieszkania, aby wszystko komponowało się ze sobą.

3. Postaw na minimalizm

Salon to miejsce, gdzie często spędzamy czas z rodziną i znajomymi, ale nie oznacza to, że powinniśmy zapełnić całość meblami. Postawmy na minimalizm – wybierzmy meble o prostych kształtach, wybierzmy tylko te, które są niezbędne. Pamiętajmy, że w małym salonie dużo mebli może sprawić, że będzie wydawał się jeszcze mniejszy.

4. Zadbaj o oświetlenie

Oświetlenie to jedna z najważniejszych kwestii w salonie. Musi ono być odpowiednio dobrane do wielkości pokoju i klimatu, jaki chcemy w nim stworzyć. Postawmy na kilka punktów świetlnych – lampę sufitową, podłogową, stolikową oraz punkty oświetleniowe na ścianach. Taka aranżacja sprawi, że salon będzie wyglądał bardziej przytulnie.

5. Dodatki – jakie wybrać?

Dodatki to już kwestia indywidualna. Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzić – kilka dekoracji, kilka poduszek i koców to już wystarczająca ilość. Jeśli nie mamy pomysłu na dodatki, możemy postawić na rośliny – dodadzą one przytulności i przyjaznego klimatu.

Podsumowując, aby salon w bloku prezentował się estetycznie i funkcjonalnie, musimy przemyśleć całość. Zadbajmy o minimalistyczną aranżację, dobierzmy styl pasujący do naszych preferencji, postawmy na odpowiednie oświetlenie i dobre dodatki. Wszystko to sprawi, że salon stanie się miłym miejscem do odpoczynku i spędzania czasu w gronie rodziny i przyjaciół.

Możesz również polubić…