Ceny tych domów szokują!

Galopujące ceny materiałów i usług ekip budowlanych sprawiają, że stawianie własnego dom staje się coraz większym wydatkiem. Coraz więcej osób rezygnuje z tego pomysłu bojąc się o rosnące koszty. Jednak są takie osoby, które stać na praktycznie wszystko. I to właśnie takie osoby pozwoliły sobie na budowę lub kupno 10 najdroższych domów na świecie.

10. Cielo de Bonaire

Najtańszy spośród 10 najdroższych domów na świecie znajduje się na Majorce. W jego skład wchodzi 8 łazienek, 8 sypialni, lądowisko dla helikoptera, łaźnia turecka, jacuzzi, kort tenisowy i winda. Cały kompleks został wyceniony na 222 milionów dolarów.

9. Hummingbird Ranch

Kalifornijska posiadłość zaprojektowana przez Richarda Robertsona. Pierwszy budynek kompleksu powstał w 1920 roku i stoi do dziś.
Obecnie willa posiada lądowisko dla helikopterów i sześć budynków, stanowiących domki dla gości. Kompleks, mając odpowiednią ilość gotówki, można wynająć i zorganizować huczne wesele lub bankiet.
Wyceniany jest na 225 milionów dolarów.

8. New York, N.Y.

Jak można się spodziewać dom znajduje się w Nowym Jorku. Jest to projekt C.P.H. Gilberta o powierzchni 21 000 metrów kwadratowych. Według mediów jest to najbardziej luksusowy dom w Nowym Jorku.
Jego cena wynosi bowiem 225 milionów dolarów.

7. Villa La Palladiana

Ogromna posiadłość znajdująca się we Francji. Posiada 9 łazienek, basen na zewnątrz i w środku, sauna i centrum fitness. Dodatkowo z zewnątrz “ozdabiają” ją liczne balkony i tarasy.
Dom kosztuje 228 milionów dolarów.

6. Tranquility

Na szóstym miejscu zestawienia najdroższych domów świata uplasowała się posiadłość właścicielki sklepu odzieżowego Tommy Hilfiger. Dom oczywiście posiada basen, widowiskowe atrium i kino domowe dla 19 osób.
Koszt wynosi 300 milionów złotych.

5. Albemarle House

Neo-gregoriańskie domostwo projektu Davida Eastona. Znajduje się w Stanach Zjednoczonych, w stanie Wirginia.Dom wyceniony jest na 300 milionów złotych.

4. Villa Leopolda

Tą willę w 1902 roku zbudował król Belgów Leopold II. Następnym właścicielem był prezes koncernu FIAT, Giovanni Agnelli.
Francuska willa zajmuje 29 000 metrów kwadratowych, w tym 11 sypialni i 14 łazienek. Wyceniono ją na 351 milionów dolarów.

3. Updown Court

W Wielkiej Brytanii znajduje się posiadłość otoczona ogromnym ogrodem, mająca 103 pokoje, kilka centrów rozrywki, własny tor do grania w kręgle. Na kupno i utrzymanie rezydencji szacunkowo stać 20 osób na świecie.
Zwłaszcza, że cena rezydencji wynosi 351 milionów dolarów.

2. Fleur De Lys

Zamek mieszczący się w Los Angeles, stylizowany na Pałac Wersalski. Dom ma powierzchnię 45 000 metrów kwadratowych oraz w tym garaż na 9 samochodów.
Koch całości wynosi 370 milionów dolarów.

1. The Manor

Najdroższy dom świata, który podobnie jak poprzedni mieści się w Los Angeles. Posiada 123 pokoje oraz ogromną przestrzeń na wokół domu z parkingiem dla samochodów. Kosztuje 450 milionów dolarów.

 

Możesz również polubić…