Kuchnia w stylu rustykalnym: Ciepło i urok wiejskiego charakteru

Kuchnia w stylu rustykalnym: Ciepło i urok wiejskiego charakteru

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na aranżację swojej kuchni w stylu rustykalnym. To wybór, który łączy w sobie ciepłe, naturalne elementy z elegancją i wygodą codziennego użytku. Kuchnia w stylu rustykalnym to przede wszystkim przestrzeń, która emanuje spokojem, duszą i urokiem wiejskiego charakteru.

1. Stonowane, ciepłe kolory

W urządzaniu kuchni w stylu rustykalnym warto postawić na tonację kolorystyczną, która będzie kojarzyła się z naturą i wiejskim krajobrazem. To odcienie zieleni, beżów, brązów, czerwieni i bieli. Ważne, by kolory te były stonowane, nie krzykliwe ani jaskrawe. Taki dobór kolorów pozwala na stworzenie przytulnej, ciepłej atmosfery.

2. Naturalne materiały

W rustykalnej kuchni nie mogą zabraknąć naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień, ceramika czy szkło. Wszystkie do siebie pasują, wzajemnie się uzupełniają, budując stylowe, naturalne wnętrza. Drewniana podłoga, granitowe blaty, kamienne ściany lub wykończenie kuchni domowymi, ceglanymi kafelkami to tylko niektóre elementy, które w naturalny sposób włączają się w styl rustykalny.

3. Proste linie i formy

Rustykalna kuchnia to także proste linie i formy. Meble, które znajdują się w kuchni, powinny być wykonane z drewna i mieć prostą, nie skomplikowaną budowę. Taki mebel przykuwa uwagę solidnością i elegancją, a jednocześnie daje poczucie wygody i funkcjonalności. Wszystkie elementy kuchni powinny być wykonane z naturalnych materiałów, dzięki którym zyskujemy pewność ich trwałości i stabilności.

4. Dodatki z duszą

Uroku rustykalnej kuchni dodają również dodatkowe elementy, które wykorzystujemy przy jej urządzaniu. Może to być np. kibel drewniany do którego zostanie włożony prosty biały kwiat, ozdobna podkładka na stół wykonana z juty lub bawełny, czy szklane naczynia, które komponujemy według własnego uznania. Kluczem jest to, żeby te dodatki zadbać o to, aby pasowały do całej koncepcji i stylistyki kuchni w stylu rustykalnym.

5. Akcesoria w klimacie

Aktywni właściciele rustykalnych kuchni powinni zadbać o odpowiednie akcesoria. Dwu uchylne koszyki np. sprawdzą się idealnie do przechowywania warzyw, aby były porządku, a dzbanek na napój będzie idealnym dodatkiem do tacy podanej na stół.

Podsumowanie

Kuchnia w stylu rustykalnym to przede wszystkim miejsce, w którym spędzamy wspólnie czas, przygotowując ulubione posiłki i biesiadując z rodziną i przyjaciółmi. To przestrzeń, która emanuje ciepłem i urokiem przyrody, dzięki połączeniu naturalnych materiałów, stonowanych kolorów i prostych form. Warto jednak pamiętać, że styl rustykalny nie oznacza braku wygody ani funkcjonalności – wręcz przeciwnie, to koncepcja, która łączy w sobie elegancję i praktyczność.

Możesz również polubić…