Kuchnie w blokach projekty – Inspiracje i projekty kuchni dostosowanych do mieszkań w blokach

Mieszkania w blokach to dość popularna forma lokum w miastach. Często bywa tak, że przestrzeń mieszkalna jest dość ograniczona, co sprawia, że aranżacja kuchni w bloku może nie być łatwym zadaniem. Niemniej jednak można osiągnąć wspaniały efekt, łącząc funkcjonalność z pięknem. W tym artykule podpowiadamy, jak zaprojektować kuchnie w blokach.

1. Planowanie i projektowanie
Jak każda inna część mieszkania, kuchnia powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby była funkcjonalna, wygodna i estetyczna. Przy planowaniu należy zwrócić uwagę na rozkład mebli, światło, rozmiar i kształt kuchni. Projektując kuchnię należy wziąć pod uwagę preferencje mieszkańców i ich styl życia.

2. Praktyczne rozwiązania
W blokach mieszkalnych kuchnie często bywają niewielkie, co sprawia, że trudno jest tam zmieścić wszystkie potrzebne narzędzia i sprzęty kuchenne. Dlatego w projektowaniu kuchni należy zwrócić uwagę na praktyczne rozwiązania. Warto postawić na szafki z systemem “soft close”, które pozwolą na ciche i bezproblemowe otwieranie i zamykanie. Wiele firm oferuje również meble kuchenne z regulacją wysokości i szerokości, co pozwala dostosować je do wymiarów kuchni.

3. Oświetlenie
Kuchnia powinna być dobrze oświetlona, zwłaszcza jeśli nie posiada okna. Warto zainwestować w wiele źródeł światła, aby mieć kontrolę nad jego natężeniem w zależności od sytuacji. Lampy wiszące nad stołem kuchennym oraz oświetlenie punktowe, skierowane na blaty robocze, to świetne rozwiązania.

4. Wyposażenie
Kuchnia w bloku powinna być wyposażona we wszystkie niezbędne urządzenia, takie jak lodówka, kuchenka, piekarnik, zmywarka itp. Zwykle trudno jest zmieścić wszystko w niewielkiej kuchni. Dlatego warto postawić na optymalne wykorzystanie przestrzeni za pomocą półek, szuflad i wiszących mebli. Warto również postawić na sprzęt wielofunkcyjny, tak aby zminimalizować miejsce potrzebne na różne urządzenia.

5. Inspiracje – jak urządzić kuchnię w bloku?
– Postaw na minimalistyczne i proste rozwiązania, takie jak szafki w jednym kolorze i proste wzory;
– Zainwestuj w szafki o wysokiej pojemności i wysokiej jakości meble kuchenne;
– Wprowadź dodatki kolorowe, na przykład w postaci dekoracyjnych poduszek czy zasłon;
– Zdecyduj się na optymalne wykorzystanie przestrzeni dzięki szufladom i wiszącym półkom;
– Wykorzystaj nisze kuchenne, szczególnie w przypadku małych kuchni, aby optymalnie wykorzystać przestrzeń.

Podsumowując, kuchnie w blokach mogą być tak samo piękne i funkcjonalne jak kuchnie w domach czy większych mieszkania. Niezbędne są tylko odpowiednie planowanie, projektowanie oraz wykorzystanie praktycznych rozwiązań. Inspiracje w postaci mebli i dodatków kolorowych, także mogą znacząco poprawić efekt końcowy.

Możesz również polubić…