Jaki stół z krzesłami wybrać do eleganckiego salonu?

Aranżacja eleganckiego salonu to bardzo wymagające i odpowiedzialne zajęcie. W takich wnętrzach wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik i idealnie do siebie pasować. Bardzo łatwo jest przekroczyć granicę dobrego smaku i z eleganckiego salonu stworzyć miszmasz, jednak stosując się określonych czynników wyborów mebli, zdecydowanie łatwiej będzie nam osiągnąć wymarzony efekt. W salonie jednym z głównych punktów są stoły z krzesłami, czyli funkcjonalne kąciki jadalniane i nie tylko. Jak zatem wybrać zestaw mebli, który dobrze odnajdzie się w eleganckim wnętrzu?

W eleganckich wnętrzach przede wszystkim powinniśmy wybierać solidne i prestiżowe meble. W klasycznych salonach doskonale odnajdą się jednolite drewniane meble, które będą masywne i podkreślą prestiż tego miejsca. O takie meble musimy jednak odpowiednio dbać, a impregnowane drewno wymaga naszej pielęgnacji, abyśmy mogli stołem cieszyć się znacznie dłużej. Naturalny kolor drewna będzie dobrym wyborem zarówno do bogato zdobionych salonów oraz tych jasnych i bardziej nowoczesnych.

Co jeszcze sprawdzi się w eleganckiej przestrzeni?

Eleganckie wnętrza w nowoczesnym wydaniu rządzą się swoimi prawami. Bardzo często wyposażone są w jasne meble, którym towarzyszą jasne ściany. Tak stworzone salony są przede wszystkim bardzo przestronne oraz odpowiednio doświetlone, dzięki czemu wpływa to korzystnie na nasze codzienne samopoczucie. W takich wnętrzach świetnie sprawdzą się stoły o ciemnej barwie, które będą kontrastowały z jasnością pozostałych elementów. Meble takie mogą być wykonanie z laminowanego drewna lub z tworzywa sztucznego. Alternatywą do eleganckich wnętrz mogą być stoły o szklanych blatach i solidnych drewnianych lub metalowych nogach.

Tak naprawdę w eleganckich wnętrzach doskonale odnajdą się prestiżowe i dobrze wykonane stoły i krzesła. Krzesła powinny zapewniać wygodę użytkowania nawet przez kilka godzin dziennie. Tkaniny tapicerskie powinny być odporne na zniszczenia, ponieważ krzesła w salonie należeć będą do najczęściej użytkowanych mebli. W eleganckich pokojach dziennych możemy spotkać między innymi krzesła wykonane w stylu glamour, które są prawdziwym hitem. Umieszczenie w nich elementów metalowych barwionych na złoty lub srebrny kolor, dodatkowo podnosi ich prestiż.

Możesz również polubić…