Salon w stylu skandynawskim – Inspiracje i porady dotyczące aranżacji salonu w stylu skandynawskim

Salon w stylu skandynawskim – prostota, naturalność i harmonia

Styl skandynawski to jedno z najmodniejszych obecnie rozwiązań w aranżacji wnętrz. Charakteryzuje się on minimalistycznym, prostym wystrojem, w którym dominują biel i szarości oraz naturalne materiały. Salon urządzony w stylu skandynawskim to przede wszystkim spokojna i harmonijna przestrzeń, która wprowadzi do naszego mieszkania wiele uroku i ciepła domowego.

Inspiracje z kraju fiordów

Aranżacja salonu w stylu skandynawskim opiera się na kilku prostych zasadach. Przede wszystkim, należy zadbać o jasne i przestronne wnętrze, które odbije naturalne światło. Najlepiej więc, aby meble oraz dekoracje były w jednolitych, jasnych kolorach, gdzie dominuje biel, szarość, beż oraz pastele. Warto tu sięgnąć po odważne akcenty kolorystyczne, takie jak np. żółty lub zielony, które rozświetlą wnętrze.

Natura w domu

Styl skandynawski to styl prostej elegancji, który szczególnie upodobał sobie naturalne materiały. Drewno, kamień czy wełna to tylko niektóre z nich, które można z powodzeniem wykorzystać w salonie. Drewniane meble, podłogi i dekoracje nadać temu stylowi niepowtarzalnego charakteru. Można również zdecydować się na stonowane, geometryczne wzory na poduszkach, narzutach itp., by nieco przełamać minimalistyczny charakter wnętrza.

Małe detale, duże znaczenie

Aby salon w stylu skandynawskim prezentował się estetycznie i funkcjonalnie, należy zadbać o jego detale. Ważne są tutaj np. dodatki z naturalnych materiałów: sznurki, wstążki, suszone kwiaty czy ręcznie robione kocyki. Należy również pamiętać o dekoracyjnych, drewnianych dodatkach, takich jak na przykład stoliki, półki czy ramki na zdjęcia. Ich obecność wprowadzi do wnętrza harmonię oraz ciepło.

Funkcjonalność

Salon w stylu skandynawskim to nie tylko ładna, ale również funkcjonalna przestrzeń. Warto w nim zadbać o wygodne i ergonomiczne meble oraz bardzo dobrze oświetlić całą przestrzeń, dzięki czemu wnętrze będzie pełne blasku i światła. Zawsze warto pomyśleć o optymalnym rozmieszczeniu sprzętów, by maksymalnie wykorzystać jego powierzchnię oraz aby przestrzeń dobrze działała i była przyjazna dla użytkowników.

Salon w stylu skandynawskim to przestrzeń, która nie tylko wygląda rewelacyjnie, ale również jest bardzo przyjazna dla domowników czy naszych gości. Wyposażony w taki sposób, w końcu zyskuje na wartości i staje się zdecydowanie naszym ulubionym miejscem w domu.

Możesz również polubić…