Małe szafy do przedpokoju w kawalerce

Kawalerki to bardzo trudne w aranżacji i wymagające kreatywności mieszkania. Mocno ograniczona przestrzeń użytkowa i mały metraż sprawiają, że dbałość o jednoczesne zachowanie funkcjonalności i przestronności to priorytet. Przedpokój w każdym domu jest jednym z kluczowych pomieszczeń, a w kawalerce jego znaczenie jeszcze wzrasta. To miejsce pierwszego kontaktu gościa z naszym wnętrzem, dlatego bardzo ważne jest zachowanie w nim takich cech jak prostota, funkcjonalność i jednocześnie estetyka.

Jednym z kluczowych elementów przedpokoju pozostaje szafa. W kawalerce, ze względu na małe rozmiary przedpokoju, musimy dostosować wybór szafy do zastanych okoliczności i również postawić na niewielkie i jednocześnie praktyczne rozwiązania. Da to efekt wizualny mebli skrojonych na miarę. Małe szafy również spełnią swoje podstawowe funkcje, czyli pozwolą na przechowanie okryć wierzchnich domowników oraz gości, parasolek lub nawet obuwia. Optymalna aranżacja pozwoli na zachowanie porządku w przedpokoju.

Jakie szafy wybrać?

Szafy do przedpokoju z powodzeniem można wybrać w co najmniej trzech różnych wariantach. Pierwszym z nich pozostaje szafa w zabudowie, czyli zagospodarowanie przestrzeni od podłogi do sufitu. Pozwoli to na optymalne wykorzystanie każdego centymetra przestrzeni i idealnie sprawdza się w kawalerkach, gdzie w przedpokoju jest odpowiednia wnęka. W przypadku braku wnęki więcej trzeba się natrudzić i przemodelować przedpokój, ale to również jest możliwe.

Jeżeli nie chcemy przemodelować naszego przedpokoju, a jego infrastruktura umożliwia nam umieszczenie szafy w zabudowie to możemy postawić na rozwiązania wolnostojące. Może to być stojąca szafa, która będzie zawierała drążek na wieszaki lub haczyki na ubrania oraz na przykład półkę na buty, dzięki czemu wszystko zamkniemy za drzwiami szafy i zachowany porządek. Innym rozwiązaniem może okazać się szafa wisząca otwarta w połowie, gdzie umieścimy okrycia wierzchnie. W przypadku butów można postawić na wolnostojącą i niską szafkę, która dedykowana jest przechowywaniu butów. W ten sposób może stać się ona również funkcjonalną półką, na której ułożymy przedmioty pierwszej potrzeby, które są nam niezbędne gdy w pośpiechu wychodzimy z domu. Przedpokój w kawalerce to wyzwanie aranżacyjne, ale jak najbardziej możliwe do zrealizowania pod kątem funkcjonalności i przestronności.

Możesz również polubić…