Kuchnia otwarta na salon: Jak harmonijnie połączyć przestrzenie

W dzisiejszych czasach modne stało się projektowanie otwartych przestrzeni mieszkalnych. Kuchnia otwarta na salon to rozwiązanie, które zaakceptowało już wiele osób. Dlaczego? Ponieważ taka aranżacja pozwala na łatwe i swobodne poruszanie się między pomieszczeniami, a także na komunikację między członkami rodziny czy gośćmi. Jak jednak połączyć ze sobą w harmonijny sposób te dwie przestrzenie?

1. Usuń ścianę

Jeśli tylko to możliwe, zdecyduj się na usunięcie ściany oddzielającej kuchnię od salonu. Taka zmiana pozwoli na uzyskanie poczucia większej przestrzeni i powoduje, że ciężko jest zobaczyć granicę pomiędzy pomieszczeniami.

2. Dopasuj kolorystykę

Aby kuchnia otwarta na salon nie rzucała się w oczy i tworzyła jedną spójną całość, warto zwrócić uwagę na kolorystykę. Dobrze jest wybrać barwy, które nie zdobią jedynie mebli, ale również ściany i podłogę. W przypadku salonu z łatwością dobierzemy kanapę oraz poduszki, które będą stanowiły dopełnienie kuchni.

3. Zadbaj o oświetlenie

Dobre oświetlenie to klucz do uzyskania ciepłego i przytulnego wnętrza. W kuchni i salonie warto zdecydować się na odpowiednią ilość oświetlenia, które będzie generować umiarkowane światło. Jeśli więc posiadasz kilka źródeł światła, powinno to ułatwić Ci dobór odpowiedniego warunku oświetleniowego dla danej okazji.

4. Zastosuj meble służące do dzielenia przestrzeni

Chociaż kuchnia jawi się jako pomieszczenie bardziej zajęte przyrządzaniem posiłków, to meble do dzielenia przestrzeni możemy wykorzystać także w salonie. Najlepszym rozwiązaniem są regały lub półki, które stanowią efektowny element dekoracyjny i pozwalają oddzielić kuchnię od salonu.

5. Wprowadź rośliny

Jeśli Twój salon ciągle wydaje się nudny, warto wprowadzić do niego kilka roślin. Kwiaty posiadają nie tylko wartości dekoracyjne, ale również wpływają na wydzielanie tlenku węgla oraz innych substancji, które wpływają korzystnie na nasze zdrowie.

Możesz również polubić…